Debl Cup 2021 - 26.9.21

Debl Cup 2021 - 26.9.21

Na rozloučení se sezónou uspořádal náš spolek jednodenní tenisový turnaj deblových párů. Tentokrát jsme zvolili netradičně neděli a pozvali jsme tenisty. Sešlo se nás 7 párů.

1000023

 ikona foto
fotogalerie

Do soutěže bylo přihlášeno původně párů 8, ale 1 pár odřekl z časových důvodů. I tak to byl úspěch udělat turnaj v době, kdy se v okolí hraje dost podobných turnajů. Turnaj jsme tuto sezónu udělali pouze jeden. Bylo to z důvodů čistě pragmatických. Po nešťastných událostech před zahájením sezóny s odchodem dvou kolegů, tenistů a sponzora v jedné osobě jsme potřebovali získat půdu pod nohami a postarat se především o dlouhodobý tenisový turnaj na Slovance, který je tak hojně a kvalitně obsazen. Vše se povedlo a tak vzhlížíme k další sezóně s optimismem. Pro další ročník připravíme pevný kalendář jednodenních turnajů singlů a deblů, aby jsme mohli také rozjet turnaje tohoto typu. Tento typ turnajů si u nás získal oblibu a nebudeme se toho vzdávat. Hráči a hráčky k nám jezdili rádi a věřím, že nám budou opět dávat důvěru.

ikona2 html
výsledky turnaje

obr0090

Teď už k samotnému turnaji. Sedm zajímavých dvojic, krásné počasí s nádechem léta. Co si přát více. Hráčský systém jsme zvolili každý s každým tak, aby si všichni dobře zahráli. Hrálo se na jeden set s takzvaným rozhodujícím bodem při stavu 40:40. Utkání tak trvala podobnou dobu a turnaj se nikde nezdržel. Bylo málo místa k odpočinku, tak jsme si dali občerstvovací pizzu až po turnaji.

Favoritem byla dvojice zkušených hráčů - Josef Beneš s Patrikem Pavlíčkem (účastníci naší 1.ligy). Ti všemi 6 utkáními prošli bez prohry a zaslouženě vyhráli. Druzí na pásce byla dvojice mladých nadějí českolipského tenisu. Původně místní odchovanec tenisového oddílu TC Slovanka a soutěžní hráč Jakub Hájek s Lukášem Slabionem, hráčem naší druhé ligy. obr0091

O třetí a následující místa bojovali další vyrovnané dvojice. Bronzovou místo získala dvojice Eduard Podlešák s Davidem Gregorem. Tato narychlo sestavená dvojice si v utkání vyhověla mezi sebou a působili kompaktně. Stejný počet vítězství a na skoré skončila dvojice Stanislav Mejzlík a Petr Souček. Petr Souček v našem utkání překvapil a se svojí raketou Head Extremme sázel kvalitní servisy a esa. 

Další dvě dvojice získala dvě vítězství. Na skoré i vzájemný zápas byli úspěšnější Michal Tupý s René Ötwösem. Renda byl mírně handicapován svým zraněním kolene, tak ve třetím až posledním zápasem musel situace zachraňovat spíše Michal. Šesté místo získala dvojice mladých hráčů Adam Bureš a Viktor Česenek. Bez vítězství zůstala dvojice smíšená - Lukáš Chyna a Šárka Červinková. Ani s touto dvojicí se nedalo hrát jen tak na pohodu. V našem zápase se mi líbila svým výkonem Šárka, která dokázala dobře vracet returny po podání a držet míč déle ve hře. obr0092

Všichni jsme si dobře zahráli. Nikdo se nezranil. První tři dostali cenu - vína od našeho spolku, tak mohli svoje úspěchy oslavit. Příjemně strávený den udělal všem účastníkům dobrou náladu a ve 14 hodin turnaj skončil.

Renda

 

mohlo by vás zajímat

3.Debl Cup 2019

3.Debl Cup 2019

2.Debl Cup 2019

2.Debl Cup 2019

1. Debl Cup 2019

1. Debl Cup 2019

logo

   Tenis

PATRIOT Českolipsko, z.s. je nezisková organizace orientovaná na tenisový sport v oblasti Českolipska. Hlavní zaměření naší činnosti je v pořádání dlouhodobých turnajů pro amatérský výkonnostní tenis a naše historie sahá do roku 1998. Našeho dlouhodobého tenisového turnaje se po celou sezónu zúčastňuje přes 80 soutěžících. V letní tenisové sezóně pořádáme jednodenní tenisové turnaje a v zimě organizujeme turnaje ve stolním tenise. Orientujeme se na mládež i dospělé. Cílem je plnohodnotně naplnit volný čas občanů, pomoci s výchovou nastupující tenisové generace a propagace tenisového sportu včetně našeho města Česká Lípa.