2.Debl Cup 2019

2.Debl Cup 2019

První srpnovou sobotu dne 3.8.2019 uspořádal náš spolek jednodenní deblový turnaj. V letošním roce podruhé pozval po červnových dovolených všechny zájemce o tento typ turnaje. Sešlo se nás 12 kvalitních dvojic a turnaj sliboval dobrou zábavu i kvalitní tenis.

ikona2 html    ikona foto
výsledky turnaje     fotky z turnaje

 

Hráli jsme tradičním způsobem. Pro souboje ve skupinách jsme páry rozdělili losováním do třech skupin po čtyřech. Po skupinách měl následovat vyřazovací pavouk. Počasí nám opět trochu nepřálo a bylo proměnlivé. Opět zapršelo, ale už trochu méně než na předchozím turnaji a plánovaný čas pro turnaj neměl velké zdržení. Myslím, že se nám osvědčil hrací systém a všem také vyhovovaly souboje na jeden plný set s deciding pointem (rozhodujícím bodem). Při skóre v gamu 40:40 se nehraje na shody a výhody, ale právě na tento rozhodující bod. Přijímající si vybírá, na kterou stranu bude podávající servírovat svůj míč a po výměně už následuje uzavření gamu. Utkání pak mají podobnou dobu trvání a turnaj nikdo nezdržuje.

obr0049

Ve skupině A vyhrála slepená dvojice z Novoboráka Vladimíra Jermana a mladého nadějného hráče z Vansdorfska Jirky Matějky. Těsně za nimi byli jedni z favoritů - bratří Benešové (David a Josef). Třetí byli opět hosté. Pořadatel turnajů z Mladoboleslavska, Starých Splavů aj. Lubomír Prokůpek se svým spoluhráčem Novákem. Čtvrtí skončili žáčci – Ondra Jerman a Lukáš Brych.

Ve skupině B postoupili z 1.místa jednoznačně Radek Honzíček s Davidem Gregorem. Druzí byli Marián Kern z Varnsdorfska, který měl za partnera místního bouřliváka Martina Matouška. Třetí skončili možná trochu překvapivě Michal Tupý s Novoborákem Michalem Maškem. Na Tibora Hrdličku s Vaškem Hladíkem z Provodína zbylo 4. místo.

Skupina C měla také velmi zajímavé výsledky. Zvítězili v ní Pavel Pekárek s Petrem Sršněm (Fognini s Federem-bez nároku na honorář) před překvapením strýc a synovec – Pavel a Daniel Kosťunové. Až třetí místo obsadili jedni z favoritů Marek Šedivý s Rendou Ötwösem, kteří prohráli dva vyrovnané zápasy v tiebreaku. Poslední místo ve skupině obsadila také silná dvojice – otec a syn – Michaelové Bergerové z BRD.

Pokračování turnaje pavoukem přineslo zajímavé výsledky. V Osmifinále bylo malé překvapení. Těsně vypadli favorité Marek Šedivý s Rendou Ötwösem, jejichž výkon asi nejvíce ovlivnila únava. Postoupili Michal Tupý s Michalem Maškem. Jinak zápasy dopadly dle očekávání. Ve čtvrtfinále postoupili Vláďa Jerman s Jirkou Martinkou těsným výsledkem přes Tupého s Mašek. Výborný vyrovnaný zápas prohráli v tiebreaku Pekárek se Sršněm s Kernem a Matoušek. Bratří Benešové se jednoznačně protlačili do semifinále přes Kosťunovce a Honzíček s Gregorem měli trochu větší práci s Bergerovci.

Očekávaná semifinále přinesla vyrovnaný a kvalitní tenis. Dvojice, které postoupily, si vyvrcholení jednoznačně zasloužili. Jerman s Martinkou porazili 7:5 Kerna s Matouškem, který už dostával v závěrečných fázích turnaje trochu křeče do nohou, ale Martin je bojovník. Ve druhém semifinále postoupili do finále Honzíček s Gregorem v tie-breaku přes bratry Benešovi.

Souboj o třetí místo bratři Benešové ukázali svoji kvalitu a 6:2 porazili unavené Mariána Kerna s Martinem Matouškem. Finále skončilo stejným výsledkem 6:2 pro favority Radka Honzíčka s Davidem Gregorem, kteří se vypořádali s Vladimírem Jermanem a Jirkou Matějkou.

obr0050

Všichni si dobře zahráli, únava z turnaje byla veliká, ale spokojenost s kvalitou turnaje všechnu únavu zahnala. Hráči si opět mohli ochutnat proslulou pizzu v pizzerii Diego a odjížděli spokojeně domů. Všichni byli seznámeni s plánem dalších turnajů, tak se je na co těšit do příště a třeba vrátit soupeřům porážku.

Renda a Petr

 

mohlo by vás zajímat

3.Debl Cup 2019

3.Debl Cup 2019

1. Debl Cup 2019

1. Debl Cup 2019

logo

   Tenis

PATRIOT Českolipsko, z.s. je nezisková organizace orientovaná na tenisový sport v oblasti Českolipska. Hlavní zaměření naší činnosti je v pořádání dlouhodobých turnajů pro amatérský výkonnostní tenis a naše historie sahá do roku 1998. Našeho dlouhodobého tenisového turnaje se po celou sezónu zúčastňuje přes 80 soutěžících. V letní tenisové sezóně pořádáme jednodenní tenisové turnaje a v zimě organizujeme turnaje ve stolním tenise. Orientujeme se na mládež i dospělé. Cílem je plnohodnotně naplnit volný čas občanů, pomoci s výchovou nastupující tenisové generace a propagace tenisového sportu včetně našeho města Česká Lípa.