3.Debl Cup 2019

3.Debl Cup 2019

V nádherné pozdně-letní sobotě 14. září 2019 jsme odehráli na Slovance v České Lípě poslední letošní deblový turnaj v tenise, který pořádá spolek TC HORNETS z.s. Počasí tenisu opravdu přálo. Bylo teplo s krásným sluníčkem, které tenisu svědčí a teploty do 25 stupňů.

0000054

ikona2 html    ikona foto
výsledky turnaje     fotky z turnaje

Pozvali jsme spoustu hráčů a zájemců, ale září je také ve znamení dovolených a mnoho tenistů, kteří by mohli hrát, se rekreovali v zahraničí a tenisté jezdící z Vansdorfska dali přednost místnímu turnaji. I proto se nás na turnaj sešlo pouze šest dvojic, ale za to velmi kvalitních tenisových párů. Všechny zápasy v turnaji byly na velmi slušné herní úrovni. Hráči předváděli kvalitní tenisové výměny a hrály se vyrovnané zápasy. Každý chtěl vyhrát, ale bylo velmi těžké prosadit se ve všech zápasech. Řešilo se také pár sporných situací při dopadu míčku, ale vždy převážilo vyřešení v rámci fair play a turnaj probíhal v přátelské pohodové atmosféře.

Vezmu to od páru, který skončil poslední. Žádný pár nebyl bez získaného vítězství. Pár Milan Fišera a Jiří Myška  k nám přijeli ze Cvikova. Milan se v předposledním zápase zranil na loktu a poslední zápas za něj sehrál náhradník-divák Pepa Beneš. I oni měli svoji kvalitu a nebylo lehké je porazit. Možná se s některým z nich potkáme v příští sezóně v našich dlouhodobých turnajích.

Páté místo obsadili také hosté. Bylo to na skóre s posledními. Náš dobrý známý Josef Mikulejský z Varnsdorfu si vzal svého kamaráda a bývalého souseda  Petra Marka z Ústí nad Labem. Ačkoliv měl pár vyšší ambice, tak výsledkově neobstál. Herně se mi přesto velmi líbil.

obr0055

Čtvrtí byli strýc a synovec Pavel KosťunDanielem Kosťunem. Mix dravého ambiciozního mládí a velké zkušenosti a nadšení pro tenis si vyválčil zaslouženě toto místo. Už na minulém deblovém turnaji prokazovali slušnou výkonnost.

Bronzový stupínek obsadil slepený pár. Bojovník David Gregor se dal pro turnaj dohromady s Rendou Ötwösem. Oba jsou zkušení deblisté, a tak předpokládaná nesehranost nehrála roli. Naopak. David byl pohodový parťák a oba předvedli společně slušnou tenisovou kvalitu a fungovali jako tým.

Stříbrní byli největší favorité – střelci – kteří se nebojí přitvrdit a hrát razantně. Marek Svoboda hrál s německým partnerem Michaelem Bergerem, na kterém je vidět, jak má tenis rád. Prohráli jen jeden zápas. Možná jim chyběla trocha trpělivosti v rozhodujícím zápase, protože jinak hráli výborně.

Vítězství si odnesl překvapivě pár  Pavel PekárekPetrem Sršněm. Pavel je kvalitní agresívnější hráč a Petr – nejstarší hráč na hřišti – je uvážlivý a přemýšlivý tenista, který je schopen udržet míč dlouho ve hře. Pavel ho pak výtečně doplňoval na síti. Vyhráli všechny zápasy a vítězství si zasloužili. Tento pár bych opravdu na vítězství před turnajem netipoval, ale jejich hra v koncovkách setů dopadla vždy pro ně dobře a bez ztráty zápasu turnaj vyhráli.

Všichni si výborně zahráli. Turnaj skončil kolem třetí hodiny, tak jsme si dali naši oblíbenou pizzu, trochu jsme prodebatovali tenis a rozešli jsme se domů. Za 14 dní nás čeká poslední singlový tenisový turnaj 28. září, na který se můžete také přihlásit. V počasí pěkné, tak si určitě dobře zahrajeme.

Renda a Petr

mohlo by vás zajímat

2.Debl Cup 2019

2.Debl Cup 2019

1. Debl Cup 2019

1. Debl Cup 2019

logo

   Tenis

PATRIOT Českolipsko, z.s. je nezisková organizace orientovaná na tenisový sport v oblasti Českolipska. Hlavní zaměření naší činnosti je v pořádání dlouhodobých turnajů pro amatérský výkonnostní tenis a naše historie sahá do roku 1998. Našeho dlouhodobého tenisového turnaje se po celou sezónu zúčastňuje přes 80 soutěžících. V letní tenisové sezóně pořádáme jednodenní tenisové turnaje a v zimě organizujeme turnaje ve stolním tenise. Orientujeme se na mládež i dospělé. Cílem je plnohodnotně naplnit volný čas občanů, pomoci s výchovou nastupující tenisové generace a propagace tenisového sportu včetně našeho města Česká Lípa.