Dlouhodobý turnaj roku 2023 je zahájen

Dlouhodobý turnaj roku 2023 je zahájen

Vážení soutěžící.
Jsme nesmírně rádi, že jste se přihlásili do naší dlouhodobé soutěže, jejíž historie sahá až do roku 1998. Pro řádný průběh soutěže je třeba zdůraznit některé důležité skutečnosti.
Letošní sezóna a náš dlouhodobý jarně-letní turnaj roku 2023 je zahájen.

1000010

Podklady pro hraní najdete na webu v menu. Kontakty dostanete e-mailem, protože je nevhodné je zobrazovat na webu. Můžete začít vyzývat své soupeře a hrát.

Trochu popíši průběh turnaje a jeho pravidla. Většina z vás je už znáte, ale máme tu několik nováčků. Jestli mohu poprosit zkušené hráče, aby nováčkům pomohli s hladkým zařazením do soutěže. Třeba tím, že je budou vyzývat k hraní zápasů, ačkoliv nebudou domácí, případně zodpoví jejich dotazy na soutěž při společném hraní.

Soutěže, které se za letní sezónu odehrají:
- kvalifikace – proběhla kvalifikace o 2.divizi 30.4.23. O 1.divizi nebyla hrána z důvodu nezájmu.
- Divize-skupiny – souboj ve skupinách ve 3 výkonnostních divizích. Každý s každým. – odehrání do 25.6.
- Divize-PlayOff – vyřazovací pavouk - honorováno cenami
- Liga-skupiny – souboj ve skupinách každý s každým a zařazení dle výsledků v Divizích
- Liga-PlayOff – vyřazovací pavouk, honorováno cenami.

Počet odehraných utkání za celou sezónu:
Přihlášením do soutěže berete na sebe velkou odpovědnost tím, že musíte odehrát za období květen – září (říjen) cca 20 soutěžních utkání v předepsaných termínech / cca 4 utkání za měsíc/, abyste nenarušovali řádný průběh soutěže. Je důležité si toto uvědomit. Většinou odehrajete méně než 20 utkání. Vše je pro hráče zvládnutelné, což máme ověřeno.

Kurty pro odehrávání v roce 2023:
Zvolili jsme variantu svobodného rozhodování o našem turnaji a nejsme na nikoho vázáni. Pro odehrávání preferujeme kurty v České Lípě s rozumnou kvalitou. Kurty v ČL a některé kurty v okolí má pod gescí Vašek Semerád, který je zárukou kvality.
Pro odehrávání preferujeme kurty v České Lípě u Ploučnice. Cena je příznivá a kvalita výborná. Uvidíme, jak to dopadne se Slovankou a budeme vás o ní informovat, pokud se informace k nám dostanou. Chtějí se cenami a kvalitou přiblížit kurtům u Ploučnice. Další kurty pro odehrávání je možné použít mimo ČL, ale ty musí být po vzájemné domluvě a odsouhlasení oběma hráči, protože se musí dostavit soutěžící mimo město. Vyjděte si vstříc. Výborné kurty jsou v Novém Boru (p. Zelenka), kde byla odehrána letošní kvalifikace a cena a kvalita je výborná. Ostatní necháme na vás. Platí, že o náklady na kurt se dělí hráči rovným dílem.

Míče:
Pro naše soutěže jsme letos rozvolnili možnost výběru míčů. Je to z důvodu totálního zdražování úplně všeho a chceme hráčům dát možnost si vybrat a ulehčit ji situaci. Doufám, že budete uvážliví a na utkání vyberete míče, které vám poskytnou slušný zážitek ze hry. Míče lze zakoupit za rozumnou cenu u našeho dvorního vyplétače Edy Podlešáka (737145542). Míče volí domácí hráč a přináší je na utkání nebo se můžete dohodnout jinak. Doporučujeme maximálně jednou hrané.
Povolené míče: Wilson Roland Garros, Wilson US Open, Dunlop Fort, Dunlop Australian Open, Dunlop ATP, Head Tour, Head Championship, Robin Söderling.

Soutěže:
V příloze mailu jste dostali kontakty na hráče a podklady, kdo je domácí a host.
Kvalifikace byla odehrána o 2.divizi a všichni hráči jsou do soutěže zařazeni a bylo provedeno losování do skupin divizí za přítomnosti M.Tupého, M. Boreše, A.Berger, M.Berger, J.Kořínka, kteří nám pomohli losovat v areálu N.Boru po odehrané kvalifikaci. Vše je na webu v menu „rozehrané soutěže“. Termín zahájení je 1.května 2023 a dohrávky skupin jsou do 25.6.2023 (9 nebo 10 vašich zápasů dle počtu hráčů ve skupině) – 8 týdnů. Po skupinách se bude hrát vyřazovací pavouk, kdy se jednotlivé divize navzájem prolínají. Je dobré se umístit ve skupině co nejvýše, abyste měli přijatelnějšího soupeře pro další postup.

Rozlosování: http://patriot-ceskolipsko.cz/images/PATRIOT/2023/TS2023-skupiny-divize.htm
Zařazení do soutěží po kvalifikaci: http://patriot-ceskolipsko.cz/images/PATRIOT/2023/TS2023-zarazovanidivizi.htm
Výsledky kvalifikace: http://patriot-ceskolipsko.cz/images/PATRIOT/2023/TPCD/kvalifikace_divize_2023.html

Hlavními organizátory soutěže jsou:
René Ötwös - je k dispozici pro komunikaci s hráči, má na starost samotný průběh soutěží, web a komunikaci s veřejností – tel. 775649763, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Michal Tupý - má na starosti hlavně hrací systém soutěží a jejich férový průběh  - tel. 602129285, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Jiří Stožický – tel. 602793982, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. slouží jako poradní hlas pro rozhodování a pro případnou pomoc, pokud z časových důvodů nebudou moci oba výše jmenovaní něco zabezpečit. Jirka je zkušený organizátor, tak ho letos určitě dobře využijeme.
Náš tým se vždy o všem společně radí a soutěže jsou kolektivní práce členů týmu. Dbáme na to, aby zkušenosti každého člena týmu byly využity ve prospěch organizace soutěží.


Většina z vás už ví, jak soutěž odehrávat, tak budu psát důležité věci v bodech:

- Zápasy se hrají podle pravidel Českého tenisového svazu na dva vítězné sety s případným využitím tie-breaku
- Zápasy se mají odehrávat na tenisových kurtech v České Lípě a v případě odehrání v jiném městě s tím musí souhlasit oba hráči
- V příloze v e-mailu máte soubor, kde máte své soupeře ve skupině s kontakty (telefony a e-maily) a označením hráče, který je domácí případně host.
- Domácí hráč objednává kurt, přináší míče, zapisuje výsledek zápasu v nejkratší době pro pořadatele na webový portál. Návod jak zapisovat na portále bude zaslán v e-mailu a po rozchození formulářů pro zapisování. Pokud něco nefuguje při zapisování, tak výsledek můžete zaslat e-mailem na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo SMS na telefon 775649763.
- Vzájemné spory si musí hráči vyřešit na hřišti podle pravidel tenisového gentlemanství. Nemáme možnost zajistit na zápasy rozhodčí, tak buďte soudní a ohleduplní a nechtějte vyhrát za každou cenu.
- Výsledky a průběh soutěže bude zveřejňován na turnajovém webovém portále pro naši činnost - http://patriot-ceskolipsko.cz/
- Vyhraný, odehraný případně skrečovaný zápas v průběhu je bodován. Neodehraný zápas není bodovaný. Body se dostávají za výhru , za prohru poloviční.
- Pokud budou nějaké problémy, obraťte se e-mailem na pořadatele ( R. Ötwös – Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. ) a vše vyřešíme.

Doporučení:

Začněte hrát co nejdříve a včas si objednávejte kurty, aby byly volné. Je dobré zjistit si své volné termíny pro hraní a nabídnout je soupeřům, i když jste zrovna označen jako host. Není dobré si nechávat zápasy na poslední chvíli a odehrávejte zápasy průběžně. Chceme se maximálně vyhnout kontumacím. Budeme vaši herní aktivitu pravidelně kontrolovat, aby soutěž nevázla a kontrolní termín bude od 5.-11.6., kdy musíte mít odehráno 50% zápasů.
Pro prohlížení webového portálu spolku doporučuji používat prohlížeč Chrome nebo Mozillu. Internet Explorer nebo dnes Microsoft Edge nemusí být plně kompatibilní a je nekomfortní ("protože Microsoft").
Prosím hráče, kteří už naše turnaje hrají delší dobu, aby pomohli „nováčkům“ s odehráváním a objednáváním, aby se mohli co nejdříve takzvaně „otrkat“.

Přejeme všem účastníkům, ať se jim v soutěži daří, mají ze sportu radost a vyhnou se jim zranění. My, ze strany pořadatelů, se budeme snažit co nejlépe zvládnout organizaci turnaje, abyste byli spokojeni a dobře se vám hrálo. Letos máme 73 účastníků, tak se na vaše zážitky a vaši hru těšíme.

mohlo by vás zajímat

Play Off divizí - Co nás čeká

Play Off divizí - Co nás čeká

Ukončení spolupráce s areálem Slovanka

Ukončení spolupráce s areálem Slovanka

Finále 1.ligy 2021

Finále 1.ligy 2021

logo

   Tenis

PATRIOT Českolipsko, z.s. je nezisková organizace orientovaná na tenisový sport v oblasti Českolipska. Hlavní zaměření naší činnosti je v pořádání dlouhodobých turnajů pro amatérský výkonnostní tenis a naše historie sahá do roku 1998. Našeho dlouhodobého tenisového turnaje se po celou sezónu zúčastňuje přes 80 soutěžících. V letní tenisové sezóně pořádáme jednodenní tenisové turnaje a v zimě organizujeme turnaje ve stolním tenise. Orientujeme se na mládež i dospělé. Cílem je plnohodnotně naplnit volný čas občanů, pomoci s výchovou nastupující tenisové generace a propagace tenisového sportu včetně našeho města Česká Lípa.