Kvalifikace do soutěží v N.Boru

Kvalifikace do soutěží v N.Boru

Kvalifikace do nové sezóny dlouhodobého turnaje proběhla v neděli 30.4.2023 v tenisovém areálu Nového Boru. 

1000069 
   Kvalifikace o 1.divizi neproběhla z důvodu nedostatečné účasti hráčů. Všichni tři přihlášení do této soutěže - Láďa Müller, Vladimír Jerman a Jiří Stožický postoupili bez boje do 1.divize.

     O 2.divizi byl větší zájem a přihlásilo se 9 soutěžících. Z tohoto důvodu jsme dali větší šanci postupujícím a z 9 soutěžících mělo postoupit nyní 6. Druhý důvod byl také, že ve 3 divizi bylo více hráčů než v divizi druhé.

     Počasí se nám vydařilo. Po deštivé sobotě se v neděli mohlo hrát. Kurty byly v Novém Boru perfektně připravené, tvrdé a rovné. Ivan Zelenka si na nich dává záležet a kurty jsou každý rok kvalitně připravené. Soutěžící nám přijeli na turnaj všichni. Všechny jsme znali a byl zde jediný nováček soutěže, se kterým jsme se seznámili až na tomto turnaji - sympaťák Lukáš Žák. Aby turnaj měl nějaký herní smysl, tak jsme nasadili 4 soutěžící podle bodů v loňském roce a zbytek byl losován. Nasazeni byli - František Heřman, Nikol Sýkorová, Pavel Cikl a Šárka Červinková. Dolosováni byli - Martin Matoušek, Michal Tupý, Pavel Franc, Michael Berger a Lukáš Žák. Soutěž se hrála ve dvou vyřazovacích pavoucích, které končili postupem hráčů z postupových pozic. Nejprve se hrál první pavouk a pokud soutěžící prohrál, tak šel hrát o postup do pavouka poražených. Byl to systém na dvě porážky, kdy má hráč šanci postoupit, pokud jednou prohraje a v pavouku poražených musí postoupit na postupové místo. Z prvního pavouka postupovali 4 soutěžící a z pavouka poražených zbylí dva soutěžící. Hrálo se na 1 vítězný set.

1000067

     Losování svedlo dohromady zajímavé dvojice a myslím, že nebyl nikdo poškozen. V předkole prvního pavouka potvrdil svojí hrou a vítězstvím Míša Berger svoji roli mírného favorita, když zvítězil nad nováčkem Lukášem Žákem. Čekalo ho však další těžké kolo. Lukáš spadl do pavouka poražených. Výhodou dalšího kola bylo, že vítěz postoupil už do druhé divize automaticky. Stačila mu jedna výhra. Ostatní poražení postupovali do pavouka poražených. Hned první zápas byl utkáním dvou favoritů kvalifikace - Franta Heřman bojoval s rozehraným Míšou Bergerem. Franta vedl 3:1, ale Míša lehce změnil hru a začal držet míč více ve hře. Neuchyloval se tolik k zakončením z každé pozice a to mu pomohlo. Bylo na něm vidět, že chodil přes zimu pravidelně trénovat. Míša vyhrál 6:4 a postoupil do druhé divize. Kdo neví, tak Míša je jediný skutečný cizinec v naší soutěži - je Němec, ale dost rozumí česky. V dalším zápase postoupil po jednoznačném průběhu Michal Tupý, který porazil Šárku Červinkovou 6:0. Šárka hraje hezky, umí udržet míč ve hře, ale nemá k dispozici žádný úder k tvrdšímu zakončení. To na Michala nemohlo stačit. V dalším zápase si poradil Pavel Franc s asi nejstarším hráčem turnaje, levákem Pavlem Ciklem 6:0 a postoupil. Zápas, který se určitě oběma účastníkům povedl, byl mezi mírným favoritem Martinem Matouškem a Nikolkou Sýkorovou, mladou dorostenkou. Oba se na hřišti zapotili, zahráli spoustu tvrdých úderů, včetně servisů a zkušený Martin vyhrál 6:3. Nikola může být se svým výkonem velmi spokojena, protože si postup Martin musel jednoznačně zasloužit.

     V pavouku poražených bojovalo 6 soutěžících o 2 postupová místa. Lukáš Žák bojoval v předkole s Nikčou Sýkorovou. Tentokrát byla mírným favoritem Nikolka a to byl asi kámen úrazu. Lukáš nebyl žádný lehký amatér a uměl se neskutečně dobře bránit útokům Nikoly, i jejím tvrdým forhendům. Nikola měla také trochu psychický problém s tím, že se jí nedařilo vše hned zakončovat a Lukáš dobře bránil. Přišlo pár nevynucených chyb, trocha nedůvěry k vlastní hře a Lukáš dokázal Nikolu porazit 6:4. Kolo posledních 4 hráčů rozhodovalo o postupu. Franta Heřman si poradil se Šárkou Červinkovou 6:3 a postoupil. Pavel Cikl zachránil svůj postup svojí herní zkušeností a přehrál Lukáše Žáka 6:4 a postoupil.

     Myslím, že všichni soutěžící předvedli na začátku sezóny solidní výkony a mohou být spokojeni, i když nepostoupili. Dopadlo to asi jak mělo. Nepostoupili do 2.divize Nikča Sýkorová, Šárka Červinková a nováček Lukáš Žák, který může nasbírat cenné zkušenosti ve 3.divizi.

     Po kvalifikaci došlo na losování do jednotlivých divizí a e-mailem byli hráči upozorněni na možnost zahájení soutěže. Losovali hráči, kteří byli přítomní na kvalifikaci. Všechny výsledky najdete v menu soutěží, tak se můžete podívat. Finančně to vyšlo akorát a takto jsme to měli naplánováno. Za kurty bylo placeno - 1140 Kč, za míče od Edy - 480 Kč (3x160,-). Od hráčů bylo vybráno startovné podle počtu odehraných zápasů celkem 1780 Kč. Zisk je 160 Kč, který zůstane na účtu jako výdělek, který může sloužit třeba pro ceny na konečném turnaji. Kdybychom hráli ve Starých Splavech, tak tam by byl dražší kurt. Výdělek byl z důvodu levnějších kurtů a hráčům ho vracet nebudeme. Všichni si dobře zahráli a náklady tomu odpovídají.

mohlo by vás zajímat

Play Off divizí - Co nás čeká

Play Off divizí - Co nás čeká

Ukončení spolupráce s areálem Slovanka

Ukončení spolupráce s areálem Slovanka

Finále 1.ligy 2021

Finále 1.ligy 2021

logo

   Tenis

PATRIOT Českolipsko, z.s. je nezisková organizace orientovaná na tenisový sport v oblasti Českolipska. Hlavní zaměření naší činnosti je v pořádání dlouhodobých turnajů pro amatérský výkonnostní tenis a naše historie sahá do roku 1998. Našeho dlouhodobého tenisového turnaje se po celou sezónu zúčastňuje přes 80 soutěžících. V letní tenisové sezóně pořádáme jednodenní tenisové turnaje a v zimě organizujeme turnaje ve stolním tenise. Orientujeme se na mládež i dospělé. Cílem je plnohodnotně naplnit volný čas občanů, pomoci s výchovou nastupující tenisové generace a propagace tenisového sportu včetně našeho města Česká Lípa.