Play Off divizí - Co nás čeká

Play Off divizí - Co nás čeká

začalo play-off, což je vyvrcholení první poloviny tenisové sezony 2022. Stejně jako loni ....

....se budou hrát dvě play-off, první play-off„A“ pro hráče 1.divize a části 2.divize a play-off“B“ pro zbytek hráčů 2.divize a pro hráče 3. a 4. divize. Pozice nasazení do jednotlivých play-off záleží na jakém místě jste se umístili ve skupině jednotlivé divize.

Play-off“A“ hraje 32 hráčů, všichni hráči 1.divize (20 hráčů) a nejlepších 6 hráčů z každé skupiny 2.divize. Hráči, kteří vyhrají 1.kolo postupují do 1.ligy (16 hráčů). Hráči, kteří prohráli v 1.kole si zahrají play-off o 4.místa v první lize. Tzn. Hráč, který vyhraje čtvrtfinále (vyhraje dva zápasy) v tomto dodatečném play-off postupuje do 1.ligy a toto dodatečné play-off končí po čtvrtfinále.

1.liga – 4 skupiny po 5 hráčích v každé skupině. Hráči jsou zařazování do skupin podle pořadí v divizi. Snaha je, aby jste v lize měli pokud možno polovinu soupeřů z druhé skupiny 1.divize. Po odehrání skupin je play-off 1.ligy pro 20 hráčů.

2.liga – 4 skupiny po 5 hráčích v každé skupině. Hráči jsou zařazování do skupin podle pořadí v divizi. Snaha je, aby jste v lize měli pokud možno polovinu soupeřů z druhé skupiny 2.divize. Po odehrání skupin je play-off 2.ligy pro 20 hráčů. Vítěz play-off postupuje do 1.ligy pro příští rok.

Play-off“B“ hraje 29 hráčů, zbylí hráči 2.divize (5 hráčů) a všichni hráči 3. a 4.divize. Hráči, kteří vyhrají osmifinále postupují do 2.ligy (8 hráčů) a všichni ostatní hráči (21 hráčů) postupují do 3 ligy. Letos klesl počet hráčů v turnaji a proto se nebude hrát 4.liga.

3.liga – 4 skupiny po 6 hráčích v každé skupině (možnost doplnění 3 hráčů, kteří byli zranění, nebo nemohli hrát play-off). Hráči jsou zařazování do skupin podle pořadí v divizi, nebo rozlosování. Po odehrání skupin je play-off 3.ligy pro 21 až 24 hráčů. Vítěz play-off postupuje do 2.ligy pro příští rok.

Snad jsem vše srozumitelně vysvětlil……

Přeji všem hráčkám a hráčům, hezkou hru, napínavé boje v duchu fair play, respekt k soupeři při zápasech v play-off a pevné zdraví.

Tenisu zdar.

Michal Tupý

mohlo by vás zajímat

Ukončení spolupráce s areálem Slovanka

Ukončení spolupráce s areálem Slovanka

Finále 1.ligy 2021

Finále 1.ligy 2021

logo

   Tenis

PATRIOT Českolipsko, z.s. je nezisková organizace orientovaná na tenisový sport v oblasti Českolipska. Hlavní zaměření naší činnosti je v pořádání dlouhodobých turnajů pro amatérský výkonnostní tenis a naše historie sahá do roku 1998. Našeho dlouhodobého tenisového turnaje se po celou sezónu zúčastňuje přes 80 soutěžících. V letní tenisové sezóně pořádáme jednodenní tenisové turnaje a v zimě organizujeme turnaje ve stolním tenise. Orientujeme se na mládež i dospělé. Cílem je plnohodnotně naplnit volný čas občanů, pomoci s výchovou nastupující tenisové generace a propagace tenisového sportu včetně našeho města Česká Lípa.