Poslední část soutěže - PlayOff pavouky lig

Poslední část soutěže - PlayOff pavouky lig

Září už klepe na dveře a naše letošní dlouhodobá soutěž se blíží do finále.

V tenisových LIGÁCH-skupin máme v tuto chvíli nedohraných celkem 4 zápasy. Hráči mají povoleny dohrávky do úterý 30.8. a pak nebude brán na dohrávky ohled. Mohli jsme už sestavit pavouky jednotlivých lig.

1.liga - pavouk
V první lize nám zůstalo 18 hráčů. Někteří z nich se nezúčastní převážně z důvodu nějakých dlouhodobějších zranění. Odpadli - Láďa Müller a Michal Mašek. I tak je soutěž kvalitní a napínavá. V předkole (1.kolo) nám sehrají své zápasy dvě dvojice a pak v osmifinále změří síly 16 hráčů. Turnaj je vyřazovací, tak pro někoho soutěž skončí trochu dříve, ale zápasů si zahráli za sezónu všichni určitě dost. V současné době čekáme na dohrávku skupiny D, která doplní do tabulky zbytek soutěžících.

2.liga - pavouk
Do druhé ligy se probojovalo 17 hráčů. Pro zranění odpadli ve skupinách - Martin Matoušek, František Heřman a Michal Tupý. V dohrávkách čekáme nyní na skupinu E a H. Zápasy jsou domluvené, tak ve středu budeme znát všechny soupeře. V prvním kole se bude hrát jen jeden zápas a dalších 8 zápasů nás bude čekat v osmifinále. Na účinkování některých hráčů v této lize jsem opravdu zvědavý, protože může dojít k mnoha překvapením.

3.liga - pavouk
Ve třetí lize zůstalo 19 hráčů. Skupiny se dohrávali oproti předchozím ročníkům celkem včas a soutěžící si zaslouží pochvalu. Soutěžící měli dvě skupiny po 6 účastnících, tak měla tato liga více zápasů k sehrání a vše zvládli - výborně. Odpadli z důvodu zranění nebo nesplnění podmínek pro pavouka Roman Háša, Miroslav Boreš a Lenka Fleklová. V současné době čekáme na jeden zápas, který rozhodne pořadí ve skupině J a určí zbylé soutěžící do pavouka. V předehrávce 1.kola hrají tři dvojice a v osmifinále už je potom tradiční koncept s osmi zápasy. Liga bude také zajímavá a jsem zvědavý, kdo v pavouku obstojí.

Důležité je soustředit se na včasné odehrávání zápasů. Hlavně na 1.kolo a osmifinále bude velký tlak, protože je v soutěži hodně hráčů a není prostor pro čekání. Počasí se může v září také kazit a nechceme dohrávat v hale. Je to antukový turnaj, tak finále mají být na antuce.

mohlo by vás zajímat

Play Off divizí - Co nás čeká

Play Off divizí - Co nás čeká

Ukončení spolupráce s areálem Slovanka

Ukončení spolupráce s areálem Slovanka

Finále 1.ligy 2021

Finále 1.ligy 2021

logo

   Tenis

PATRIOT Českolipsko, z.s. je nezisková organizace orientovaná na tenisový sport v oblasti Českolipska. Hlavní zaměření naší činnosti je v pořádání dlouhodobých turnajů pro amatérský výkonnostní tenis a naše historie sahá do roku 1998. Našeho dlouhodobého tenisového turnaje se po celou sezónu zúčastňuje přes 80 soutěžících. V letní tenisové sezóně pořádáme jednodenní tenisové turnaje a v zimě organizujeme turnaje ve stolním tenise. Orientujeme se na mládež i dospělé. Cílem je plnohodnotně naplnit volný čas občanů, pomoci s výchovou nastupující tenisové generace a propagace tenisového sportu včetně našeho města Česká Lípa.