Semifinále TPC2022 Play Off A

Semifinále TPC2022 Play Off A

V sobotu 27.8.2022 bylo dohráno druhé semifinále první části naší dlouhodobé soutěže Play Off A. Hráli v něm Pavel Zemanec a Aleš Stach

Semifinále dopadlo ve prospěch Aleše Stacha 6:2 7:6.
Komentář Pavla připojuji a je určitě zajímavý:
"Aleš byl výrazně lepší a v celém zápase se dopustil pouze minima nevynucených chyb. Ti, kteří znají můj herní styl správně tuší, že tato skutečnost pro mě představuje poměrně zásadní problém :-D . Z minulých let jsem Aleše znal spíše jako zakončovatele, který volil poměrně velkou míru rizika a tento herní obraz jsem očekával i tentokrát. To se však nepotvrdilo. Aleš zvolil účinnou taktiku v podobě konzistentní úhlové hry, se kterou jsem si nedokázal příliš poradit. S očekáváním agresivní hry jsem se často nacházel až příliš daleko za základní lajnou a nedokázal jsem včas přistupovat ke kratším míčům. Když jsem ve druhém setu nedokázal využít ani poměrně slibný náskok 5:1, bylo o vítězi rozhodnuto. Gratuluji a mnoho štěstí ve finálovém souboji."

Dám k tomu malý dovětek: "Aleš, jak vyplývá z komentáře, projevil větší smysl pro výběr správné taktiky a její uplatnění ve hře. Asi je to trochu komplexnější tenista než Pavel, tak má poražený na čem pracovat. Komplexnost, plány B, C...a změna plánu přímo v zápase - to v tenise mnohdy rozhoduje zápasy. Prohra asi Pavla mrzí, ale já ho musím pochválit za jeho perfektní přístup k soutěži, i když vím, že dojíždí z daleka a není mnohdy jednoduché domluvit své zápasy. Také jeho příprava před zápasem je příkladná (to si pamatuji z loňska). Někteří účastníci soutěže by si z něho mohli vzít příklad. Mnozí nejsou schopni sehrát pár zápasů a honí vše na poslední chvíli. I proto má Pavel velmi dobré výsledky v zápasech."

Druhé semifinále se hrálo o dva dny dříve mezi Zdeňkem Peterem a Štěpánem Skrbkem. Z něho nemám žádné foto jenom krátký Zdendův komentář: "Se Štěpánem to je vždycky dřina:)) Díky za pěknou hru Štěpáne". Zdeněk vyhrál 6:2 6:3 a postoupil do finále.

Těšme se na finále a doufám, že nám dají chlapi vědět, případně se na něm nafotí. Pokud budu moci, budu tam. Finále bude ve složení: Aleš Stach (domácí) x Zdeněk Peter (host). Přeji oběma hráčům pěkný tenisový zážitek z finále a doufám, že na hřišti nechají to nejlepší, co umí.

mohlo by vás zajímat

Play Off divizí - Co nás čeká

Play Off divizí - Co nás čeká

Ukončení spolupráce s areálem Slovanka

Ukončení spolupráce s areálem Slovanka

Finále 1.ligy 2021

Finále 1.ligy 2021

logo

   Tenis

PATRIOT Českolipsko, z.s. je nezisková organizace orientovaná na tenisový sport v oblasti Českolipska. Hlavní zaměření naší činnosti je v pořádání dlouhodobých turnajů pro amatérský výkonnostní tenis a naše historie sahá do roku 1998. Našeho dlouhodobého tenisového turnaje se po celou sezónu zúčastňuje přes 80 soutěžících. V letní tenisové sezóně pořádáme jednodenní tenisové turnaje a v zimě organizujeme turnaje ve stolním tenise. Orientujeme se na mládež i dospělé. Cílem je plnohodnotně naplnit volný čas občanů, pomoci s výchovou nastupující tenisové generace a propagace tenisového sportu včetně našeho města Česká Lípa.