Tenisová liga souboje ve skupinách-dohrávky

Tenisová liga souboje ve skupinách-dohrávky

Skupiny se hrají ve 3. výkonnostních ligách, kde má každá liga 4 skupiny. Letní tenisová sezóna pokročila už do závěrečné fáze a zbývá nám k dohrání našeho turnaje 5-6 týdnů.

Dohrávky skupin jsme prodloužili o týden do neděle 28.8.2022 a přes tento termín už nemůžeme jít. Kdo nebude mít fyzicky odehráno minimálně 50%, tak nebude hrát další část - pavouky tenisových lig o tenisové trofeje. Pravidla se snažíme dodržovat, abychom neměli v turnaji nějakou anarchii, která žádné soutěži nepřispívá.

1.liga - skupiny
Musím pochválit některé skupiny - A a C. Tam v současné době zbývá jen 3 respektive 2 nedohrané zápasy. To hráči už bezproblémově zvládnou. Skupina B a D jsou na tom dost špatně a mám obavy, že někteří hráči z těchto skupin se do pavouka nepodívají. Ve skupině B nemá odehráno vůbec nic Láďa Müller a Jan Daniel. Ve skupině D mi dal vědět jen Daniel Kosťun, který byl na dovče a měl nemoc, ale např. David Hroch nemá také odehráno vůbec nic. Je to škoda a myslím, že na skupiny byl pro čtyři zápasy dost velký časový prostor - měsíc a něco. Z časových důvodů odpadl a byl vykontumován Michal Mašek.
Celkem chybí dohrát 21 zápasů.

2.liga - skupiny
Ve 2.lize jsme na tom podobně jako v 1.lize. Skupina F má dohrát jen 2 zápasy, což je skvělé. Špatně je na tom skupina E, kde nemá ani jedno utkání odehrané David Valdhans a jediný Tomáš Pocar je tahoun skupiny. Ve skupině F odpadl ze zdravotních důvodů Martin Matoušek a dohráno má Martin Sváda. Skupina G je trochu nepovedená. Nejprve byl vyměněn Standa Mejzlík ze zdravotních důvodů za Standu Peřinku, který se k nám vrátil do soutěží. Za Standu jsem byl rád, že se měl chuť vrátit. Já jsem byl vždy proti nějaké hradbě vstupu kamkoliv. Tato překážka nebyla dána naším organizačním týmem, ale ze strany provozovatele areálu. To teď našim osamostatněním padlo a pokud soutěžící dodržuje pravidla naší soutěže (herní i etická), tak je vždy vítán. Samozřejmě to platí i např. pro Filipa Nešněru, kterého určitě budu na příští rok oslovovat, jestli si nechce v naší soutěži zahrát. Franta Heřman odpadl v této skupině ze zdravotních důvodů. Ohroženo je odehrávání Michala Tupého ze zdravotních důvodů. Zbývají tam Karel Janovský, David Půček a Standa Peřinka. Fyzicky není odehráno bohužel nic. Ve skupině H mi Jirka Stožický sdělil, že dohrávky dohoní.
Celkem chybí dohrát 20 zápasů.

3.liga - skupiny
Tato liga mi udělala největší radost. Nečekal jsem, že budou odehrávat tak dobře. Navíc zde byly dvě skupiny po šesti hráčích, tak jsem měl obavy, protože historicky měly vždy hráči s nižší tenisovou výkonností menší motivaci v hraní na konci sezóny. Skupina I - dohráno má Adam Bureš. Barbora Šandová dala vědět o dohrávkách a Tereza Janušková by měla také přidat. Ve skupině J po šesti hráčích má dohráno Vasil Dogaru, Luboš Krejča (ten se vrátil po zranění) a Roman Jenšovský. Roman Háša musí trochu přidat. Skupina K - Míra Boreš nemohl hrát z důvodu zranění. Dohráno má Nikča Sýkorová a Vláďa Milata. Zbývá jim dohrát jen jeden zápas. Skupina L po šesti hráčích má dohráno Martin Kubát a Zdeněk Botek. Lenka Fleklová musí přidat.
Celkem chybí dohrát 15 zápasů.

Máme s dnešním dnem 9 dnů na dohrávky, tak jsem zvědavý, jak to zvládnete. Držím vám palce, protože v plánu jsou zajímavé zápasy a skupiny jsou super příprava na vyvrcholení turnaje, kdy můžete získat sebevědomí, přijatelné soupeře ve vyřazovacím pavouku a příjemné zážitky na kurtu. Děkuji všem hráčům a hráčkám, kteří mají hodně odehráno za super přístup k turnaji.

Renda :-)

mohlo by vás zajímat

Play Off divizí - Co nás čeká

Play Off divizí - Co nás čeká

Ukončení spolupráce s areálem Slovanka

Ukončení spolupráce s areálem Slovanka

Finále 1.ligy 2021

Finále 1.ligy 2021

logo

   Tenis

PATRIOT Českolipsko, z.s. je nezisková organizace orientovaná na tenisový sport v oblasti Českolipska. Hlavní zaměření naší činnosti je v pořádání dlouhodobých turnajů pro amatérský výkonnostní tenis a naše historie sahá do roku 1998. Našeho dlouhodobého tenisového turnaje se po celou sezónu zúčastňuje přes 80 soutěžících. V letní tenisové sezóně pořádáme jednodenní tenisové turnaje a v zimě organizujeme turnaje ve stolním tenise. Orientujeme se na mládež i dospělé. Cílem je plnohodnotně naplnit volný čas občanů, pomoci s výchovou nastupující tenisové generace a propagace tenisového sportu včetně našeho města Česká Lípa.