Letošní kurty a hraní 2021

Letošní kurty a hraní 2021

Kurty pro letošní sezónu jsou připraveny. Samozřejmě všechny čtyři. Můžeme si chodit zahrát, potrénovat, ale má to v tuto chvíli určitá pravidla, která musíme dodržovat.

Restrikce nejsou od nás či majitele areálu, ale díky vyhlášenému "nouzovému stavu". Myslet si zatím o všem můžeme co chceme, ale pravidla dodržovat musíme, protože by hrozily sankce nejen nám, ale mohlo by to postihnout i areál. V republice se nám opět rozšířil takový nešvar - bonzování ze závisti, tak to nebude ani v našem městě jiné. Bohužel se při mezních situacích objeví nejen nejlepší, ale také ty nejhorší povahy, které v sobě lidé skrývají. Co je tedy nyní do toho 12. dubna povoleno a případně zakázáno?

 První věc, na kterou bych chtěl upozornit týká drobné organizační změny v areálu.kurty9 Z důvodu zvýšení pořádku a roznášení antuky po areálu je zákaz chození v botách od antuky do budovy a po novu i na terasu. Pro přezutí bude k dispozici lavička a doporučuji si brát do tašky nějaké pantofle. Prosíme, dodržujte toto nařízení. Děkujeme.

Venca Semerád, který kurty letos upravoval s pomocníky vzkazuje: "Pokud uděláte při hraní tenisu díru, tak ji zašlápněte". Bude chodit se správcem kurtů dvorce opravovat.

 

Teď už k samotnému hraní. Prodiskutoval jsem to s několika zkušenými lidmi, projel jsem internet a vyšlo mi z toho toto:
hrát se tenis venku může a ničemu nezákonnému bychom sebe ani majitele areálu neměli při tenisu vystavovat. Čtyřhru bych v tomto období do ukončení nouzového stavu asi vynechal.

Hlavní odkaz je podle mne na České unii sportu: https://www.cuscz.cz/novinky/aktualni-opatreni-ve-vztahu-ke-sportu.html

Tohle jsou asi hlavní věci z výkladu, které bych vypíchl:
- Ostatní sport: sportování je nově povoleno výhradně individuálně nebo v rámci členů jedné domácnosti, a to v parcích, přírodě a na venkovních sportovištích;
- nařizuje pobývat v místě trvalého pobytu nebo bydliště s výjimkou cest za účelem pobytu v přírodě nebo parcích a sportování na venkovních sportovištích, a to za podmínky společné přítomnosti pouze členů jedné domácnosti;
- každá osoba používá jako ochranný prostředek dýchacích cest zdravotnickou obličejovou masku (chirurgická rouška) nebo respirátor či polomasku bez výdechového ventilu s filtrační účinností minimálně FFP2, KN95 nebo N95, (já osobně bych normu KN95 nebo N95 nepoužíval, protože je určena pro jiné - stavební účely a není v EU certifikována - https://www.youtube.com/watch?v=ajC8ckIc8fA )
- Amatérští sportovci (organizovaní i neorganizovaní) mohou nadále sportovat pouze v parcích, přírodě a na venkovních sportovištích, a to výhradně individuálně či ve společnosti členů jedné domácnosti. Sportovat lze nově na území celého okresu.
- Výjimka z povinnosti nosit ochranu dýchacích cest platí pro amatérské sportovce pouze v době tréninku, cvičení, zápasu, soutěže apod. včetně běhu a jízdy na kole ve venkovních prostorech, a to za podmínky, že se nachází alespoň 2 metry od jiné osoby, nejedná-li se o členy domácnosti.

Sečteno a potrženo:
- Do areálu vstupujte s respirátorem na obličeji.
- Nezdržujte se po hraní zbytečně v areálu. Záchod bude k dispozici, nic jiného.
- Pizzu si budete moci koupit pouze s sebou
- Při samotném hraní tenisu hrajte samozřejmě bez náhubků a pokud přijde něco řešit policajt, tak sportuji na své straně kurtu (samostatně sportuji) a s druhým se nestýkám, případně je to bratranec.

Nakonec ještě něco pro pobavení jací trotlové nám šéfují a ničí naše děti: Blatný - "epidemie se nedá řídit selským rozumem". https://www.youtube.com/watch?v=z0Mlx4nuSuo

 

​​

kurty1 kurty1
kurty3 kurty4
kurty5 kurty6
kurty7 kurty8

  

  

 

mohlo by vás zajímat

Play Off divizí - Co nás čeká

Play Off divizí - Co nás čeká

Ukončení spolupráce s areálem Slovanka

Ukončení spolupráce s areálem Slovanka

Finále 1.ligy 2021

Finále 1.ligy 2021

logo

   Tenis

PATRIOT Českolipsko, z.s. je nezisková organizace orientovaná na tenisový sport v oblasti Českolipska. Hlavní zaměření naší činnosti je v pořádání dlouhodobých turnajů pro amatérský výkonnostní tenis a naše historie sahá do roku 1998. Našeho dlouhodobého tenisového turnaje se po celou sezónu zúčastňuje přes 80 soutěžících. V letní tenisové sezóně pořádáme jednodenní tenisové turnaje a v zimě organizujeme turnaje ve stolním tenise. Orientujeme se na mládež i dospělé. Cílem je plnohodnotně naplnit volný čas občanů, pomoci s výchovou nastupující tenisové generace a propagace tenisového sportu včetně našeho města Česká Lípa.