Odehrány kvalifikace 2021 do dlouhodobé soutěže

Odehrány kvalifikace 2021 do dlouhodobé soutěže

Na 1.května jsme naplánovali odehrát kvalifikační turnaje do jednotlivých divizí.

Letošní sezóna bude opět hodně zajímavá. Do našeho turnaje "Memoriálu Petra Sršně" se přihlásilo 83 tenistů a tenistek. Z přihlášených vznikl dle bodového zisku z loňské sezóny žebříček a přibyli také noví tenisté a tenistky, Ti žádné body nemohli získat. Ratingový žebříček umožnil nasazení tenistů do jednotlivých divizí. Divize jsou rozděleny podle pomyslné výkonnosti soutěžících. Ne každý byl spokojen se svým postavením v žebříčku. Pro takovéto soutěžící slouží kvalifikace do jednotlivých divízí 1-3.

Vedení turnaje každý rok uděluje divoké karty do 1. až 3.divize. Tento krok je na našem uvážení a vzájemné dohodě mezi vedením. Letos byly divoké karty uděleny takto: Do 1.divize - David Gregor a Michael Berger. Michael byl obětí našeho koronavirového šílenství a nemohl cestovat přes česko-německé hranice. Do 2.divize - zíkali kartu Václav Hladík a Martin Matoušek. Do 3.divize - dali jsme důvěru Jirkovi Svádovi a Zdeňku Botkovi. Tito lidé se tímto vyhnuli kvalifikaci.

Do každé z prvních třech divizí byla přidělena 4 místa, která měla být obsazena postupujícími z kvalifikace. O ty svedli soutěžící tuhé boje.

ikona foto
fotogalerie z turnaje

Kvalifikace o 1.divizi
Do této soutěže se přihlásili jen 4 tenisté. Museli jsme použít pravidlo turnaje, kdy počet přihlášených se rovná počtu postupujících a všichni přihlášení tímto postoupili. V 1.divizi tedy postoupili: Michal Tupý, Pavel Zemanec, Václav Hladík a Jakub Solík.

Kvalifikace o 2.divizi
Tuto soutěž jsme posunuli z odpoledne na ráno. Do soutěže se přhlásilo 8 tenistů a nedorazil 1. Karel Janovský se rozhodl ponechat si svoje ratingové postavení, tak jsme hráli turnaj v sedmi hráčích. Miniturnaj neměl favorita. Všichni byli vyrovnaní a turnaj to ukázal. Byl zvolen systém, kdy hráč, který prohraje je nasazen do pavouka poražených a má šanci postoupit. Dvě porážky za sebou znamenaly nepostoupení hráče.
Lukáš Slabion měl trochu štěstí na vylosování a jedním vyhraným zápasem si zajistil postup. Porazil Pavla France. Dalším jasně postupujím v základním pavouku byl po dvou vyhraných zápasech v dobré formě hrající Jiří Stožický.
V pavouku poražených byly zápasy hodně napínavé. Tomáše Pocara zastihl turnaj ve výborné formě, porazil kvalitního hráče Martina Svádu a postoupil do 2.divize. Fyzicky velmi dobře disponovaný Lukáš Chyna si zajistil postup dvěma vítěznými zápasy s Pepou Hemerlem a Pavlem Francem.
Dopoledne byla docela zima /10 st./, ale hráči v ní podali kvalitní výkony a postupující ukázali, že do druhé divize právem patří. 
ikona2 htmlvýsledky kvalifikace 2.divize

 Kvalifikace o 3.divizi
Tato klání jsme přesunuli z plánovaného nedělního termínu na 12 hod. v sobotu. V poledne se trochu zvýšila teplota, tak bylo počasí pro tenis snesitelnější. Hlavně, že nepršelo. Do soutěže se přihlásilo 8 tenistů. Dva neúspěšní tenisté z kvalifikace o 2.divizi zkusili své štěstí v této kvalifikaci - Pepa Hemerle a Martin Sváda. Oba neměli žádné body a uvolnili se nám dvě místa přihlášených hráčů, kteří postoupili do 3.divize přímo díky výsledkům z kvalifikace o 2.divizi.
Do kvalifikace se přihlásila i jedna mladá slečna Šárka Červinková, která před turnajem určitě nebyla pasována hráči na postup. Nikdo se nemá podceňovat a Šárka hrála skvělý nebojácný tenis s velkou výdrží a dlouhými výměnami a svými výkony byla jen krůček od postupu. V prvním zápase porazila Jirku Šulce a pak dvakrát prohrála za sebou zápas nejtěsnějším rozdílem. Jednou v tie-breaku a jednou 5:7. Opravdu kloubouk dolů.
Martin Sváda si pěkný výkonem po neúspěšné předchozí kvalifikaci spravil chuť a postoupil. Porazil ve dvou zápasech Pepu Hemerleho a těsně favorita Tondu Lačného. Ze základního pavouku si dvěma vítězstvími zajistil postup Jirka Vaněček. Porazil Adama Bureše a v tie-breaku Šárku Červinkovou. 
V pavouku poražených si dvěma vítěznými zápasy zajistil postup Tomáš Slabion. V dolní části pavouka měl namále favorit kvalifikace Antonín Lačný, který postoupil těsnou výhrou ve vyrovnaném zápase s Jirkou Šulcem. Tato kvalifikace byla snad ještě vyrovnanější než ta ranní a myslím, že ani výkony významně nezaostávala. Letošní sezóna bude hodně nabitá kvalitním výkony.ikona2 htmlvýsledky kvalifikace 2.divize

 Po kvalifikacích jsme provedli s Michalem losování do jednotlivých skupin divizí. Divize 1-3 mají dvě skupiny po 10 soutěžících a 4.divize má 3 skupiny (2 po 8 soutěžících a 1 po 7 soutěžích). Na sehrání skupin bude přibližně 9 týdnů. Připravím adresáře pro skupiny, soupisky domácích a hostů, základní pravidla hry a chování. Soutěž je tedy oficiálně zahájena a myslím, že se po těch zimních výdusech, co jsme zažili, všichni rádi zapojíte. Tenis je radost i svoboda.

Renda

ikona2 html   ikona2 html
vylosování skupin divizí 2021   zařazení soutěžídích do divizí
dle roku 2020 a kvalifikací

 

 

mohlo by vás zajímat

Play Off divizí - Co nás čeká

Play Off divizí - Co nás čeká

Ukončení spolupráce s areálem Slovanka

Ukončení spolupráce s areálem Slovanka

Finále 1.ligy 2021

Finále 1.ligy 2021

logo

   Tenis

PATRIOT Českolipsko, z.s. je nezisková organizace orientovaná na tenisový sport v oblasti Českolipska. Hlavní zaměření naší činnosti je v pořádání dlouhodobých turnajů pro amatérský výkonnostní tenis a naše historie sahá do roku 1998. Našeho dlouhodobého tenisového turnaje se po celou sezónu zúčastňuje přes 80 soutěžících. V letní tenisové sezóně pořádáme jednodenní tenisové turnaje a v zimě organizujeme turnaje ve stolním tenise. Orientujeme se na mládež i dospělé. Cílem je plnohodnotně naplnit volný čas občanů, pomoci s výchovou nastupující tenisové generace a propagace tenisového sportu včetně našeho města Česká Lípa.