Finále 4.ligy 2021

Finále 4.ligy 2021

Konec naší letní tenisové sezóny je tady a všechny soutěže neregistrovaných výkonnostních tenistů nám vrcholí.

 1.tenisová liga má před sebou dva zápasy – semifinále a finále. Osobně jsem zhlédnul 3 tenisové vrcholy dalších tenisových lig, které se dostaly v tenisovém pavouku až do finále.

V pátek 8.10. se hrálo finále 4.tenisové ligy. Do něj se nám poprvé v historii dostaly dvě mladá děvčata. Mladší z účastnic finále Tereza Janušková má už zkušenosti ze soutěžního tenisu z dorostu a o něco málo starší Šárka Červinková se vrátila k tenisovému sportu před rokem, a ta měla nějaké základy tenisu z dětských let.

Ani ve 4.lize se nehraje špatný tenis, na který by se nedalo dívat a mohly jsme se o tom přesvědčit na finále. Děvčata si při souboji nedala žádný míček zadarmo. Většina výměn byla hodně dlouhých a na bod se každá z účastnic musela většinou hodně nadřít. Nebyly to jen nějaké „kopce“, ale obě účastnice se snažily umísťovat své údery a občas se dostaly i k zakončení na síti. Hra byla velmi vyrovnaná po celý zápas. První set byl nejvyrovnanější. Bylo ho těžké dopodávat z breaku a tak rozhodl až tiebreak. V něm vyhrála asi spíše šťastnější Šárka.

Ve druhém setu pokračoval průběh zápasu v podobně. Rozdíl byl jen v tom, že Tereza ztrácela při dlouhých výměnách více sil a body přibývaly spíše na straně Šárky. Tereza byla více útočnější a měla větší aktivitu, ale častěji a častěji se jí stávalo, že dobře rozehranou výměnu posledním ukončujícím úderem „zazdila“ chybou. Chyby vyplynuly z únavy, která podporovala nesoustředěnost. Pamatuji si jednu krásnou výměnu, kdy byla Tereza aktivní a honila Šárku z rohu do rohu. Šárka statečně bránila, ale předposlední úder už měla Terka 1,5m od sítě doklepnout. Úder skončil v síti a bodovala Šárka. Takovéto a podobné výměny sráží každého hráče, a tak druhý set skončil jasněji pro Šárku - 6:2.

Jak se ukázalo, tak vybojovaná výhra v prvním setu měl pro celkovou výhru Šárky nejdůležitější roli. Třetí set by už děvčata pro tmu nedohrála. Celý zápas trval ke dvěma hodinám.

Obě děvčata zvládala své údery z bekhendu i forhendu a obě aktérky měly údery vyrovnané. Šárka hraje spíše flat servisy a dala z nich v zápase nějaká esa a Tereza používá pro servis spíše podání s boční rotací. Tereza více používá zápěstí k rotacím z forhendu, tak se mi její topspiny líbily. Fyzicky, a nakonec i psychicky, byla lépe připravená asi Šárka a zaslouženě vyhrála. Děvčatům gratuluji k výkonu a udržování přátelské atmosféry v zápase. Je to jiné, když spolu hrají děvčata a chybí tam ten testosteron a obrovská soutěživost mužů. Mladé slečny si herně nic nedarovaly, ale často spolu přátelsky při zápase prohovořily a usmívaly se na sebe. Byl to tenisový i estetický zážitek pro diváky.

Renda :-)

mohlo by vás zajímat

Play Off divizí - Co nás čeká

Play Off divizí - Co nás čeká

Ukončení spolupráce s areálem Slovanka

Ukončení spolupráce s areálem Slovanka

Finále 1.ligy 2021

Finále 1.ligy 2021

logo

   Tenis

PATRIOT Českolipsko, z.s. je nezisková organizace orientovaná na tenisový sport v oblasti Českolipska. Hlavní zaměření naší činnosti je v pořádání dlouhodobých turnajů pro amatérský výkonnostní tenis a naše historie sahá do roku 1998. Našeho dlouhodobého tenisového turnaje se po celou sezónu zúčastňuje přes 80 soutěžících. V letní tenisové sezóně pořádáme jednodenní tenisové turnaje a v zimě organizujeme turnaje ve stolním tenise. Orientujeme se na mládež i dospělé. Cílem je plnohodnotně naplnit volný čas občanů, pomoci s výchovou nastupující tenisové generace a propagace tenisového sportu včetně našeho města Česká Lípa.