2.Singl Cup 2019

2.Singl Cup 2019

Poslední letošní prázdninový turnaj pořádaný spolkem TC HORNETS na Slovance se uskutečnil v sobotu 24.8.2019. Zúčastnilo se ho 15 velmi kvalitních tenisových singlistů. Ne že by nás ještě letos další turnaje nečekaly, ale tento turnaj se hrál ještě v létě. Dva turnaje v singlu a deblu jsou plánovány až na podzimní září a jeden rozlučkový se sezónou v Novém Boru v říjnu.

ikona2 html   ikona foto
výsledky turnaje     fotky z turnaje

 

Ani v tomto turnaji jsme neměnili systém. Hrálo se nejprve ve třech skupinách po 5 nalosovaných hráčích a po skupinách se hrál vyřazovací pavouk. Zápasy se hrály na 1 set s použitím deciding pointu při shodě. Tentokrát jsme, na rozdíl od posledních dvou turnajů, nepoznali deštivé počasí a bylo příjemné teplo, tak akorát na tenis.

Skupinu A vyhrál jeden z favoritů Varnsdorfský Marián Kern. Druhý skončil s dobrou formou nastoupivší Standa Mejzlík a třetí místní obranář David Gregor. Čtvrté místo obsadil nejstarší hráč turnaje Karel Janovský a na poslední místo ve skupině zbylo na mladou naději Daniela Kosťuna.

Skupina B byla velmi zajímavá. Přijeli dva neznámí hráči a kamarádi, kteří spolu často hrají. Los je svedl do jedné skupiny, tak asi nadšení nebyli. Pavel Zemanec z Nového Boru a Petr Bartoníček dnes už sídlící v Praze. Oba se prezentovali hodně obranným stylem, který dělal soupeřům problémy. Pavel skončil ve skupině první a Petr hned za ním druhý. Třetí místo ve skupině vybojoval Pavel „Fabio“ Pekárek, čtvrtý byl hráč z kategorie mladších účastníků Václav Hladík z Provodína a poslední místo obsadil Pavel Cikl ze Cvikova, který s námi hraje také dlouhodobou soutěž.

Ve skupině C se výbornou hrou prosadil na prvním místo Štěpán Skrbek. Druhý byl překvapení skupiny Novoborský Michal Mašek. Třetí místo obsadil René Ötwös a čtvrtý srdcař Martin Matoušek. Trochu unaveně působil také velmi dobrý hráč, který obsadil poslední místo ve skupině – Tomáš Pocar.

Karty ve skupinách byly rozdány a soupeři se střetli ve vyřazovacím pavouku. V osmifinále Pavel Pekárek porazil Reného Ötwöse 6:2 a Standa Mejzlík jednoznačně postoupil přes Václava Hladíka tenisovým kanárem. Někteří hráči nevydrželi do pavouka se silami, limitovalo je zranění anebo jen potřebovali odjet do práce. Vyřazovací část mohlo hrát jen 12 účastníků, takže účast byla limitována pořadím v základních skupinách. Pavouka se nezúčastnili – Tomáš Pocar, Pavel Cikl, Daniel Kosťun, Martin Janoušek a Karel Janovský. Turnaj se tím urychlil, protože 15 účastníků je přeci jen hodně, i když jsme využívali pro hraní všechny 4 kurty.

obr0053

Čtvrtfinále bylo také velmi zajímavé. Zápas favorita Mariána Kerna s Pavlem Pekárkem byl vyrovnaný a skončil 6:4 pro Mariána. Pavel Zemanec hrál také s obranářem Michalem Maškem a smetl ho 6:0. Michal byl už unaven, protože přišel z noční směny. Největší favorit turnaje Štěpán Skrbek nedopustil žádné překvapení a porazil Standu Mejzlíka 6:3. Další obranář Petr Bartoníček svedl souboj s hráčem s podobným herním naturelem Davidem Gregorem a porazil ho 6:2.

Semifinále byla plná překvapení. Unavený Marián Kern prohrál kanárem s Pavlem Zemancem. Druhý zápas byl velmi napínavý. Štěpán Skrbek nedopodával s breakem v zádech vyrovnaný zápas s Petrem Bartoníčkem a Petr vybojoval tie-break. V něm se oba tahali o výhru a nejtěsnějším rozdílem 7:5 postoupil překvapivě Petr Bartoníček.

V zápase o třetí místo se Marián Kern trochu oklepal z únavy a pokusil se porazit Štěpána Skrbka. Sil měl ale málo a prohrál v pěkném kvalitním zápase po boji 6:4. Finále bylo zajímavé zejména proto, že na sebe narazili opět dva velcí obranáři. Hráli opatrnou hru s dlouhými výměnami. Trochu více na síti útočil Petr Bartoníček, ale po většinu zápasu to spíše vypadalo na opatrnou hru. Já sám tomuto stylu moc nefandím a vyznávám útočnou hru. Oběma hráčům ale přinesl výsledky, poslal je spolu do finále a to se počítá. V dlouhém zápase oplatil kamarádovi porážku ze skupiny a vyhrál Petr Bartoníček nad Pavlem Zemancem 6:3. Oba sympaťáci si vítězství zasloužili a rádi je znovu na našich turnajích uvidíme.

obr0052

Myslím, že to byl kvalitativně dosud nejlepší turnaj v sezóně a všichni si dobře zahráli. Potěšil nás zájem o tento typ turnajů, tak vás určitě nechceme zklamat a turnaje budeme i nadále pořádat.

Renda a Petr

mohlo by vás zajímat

Singl Cup 2018 odehrán

Singl Cup 2018 odehrán

1.Singl Cup 2019

1.Singl Cup 2019

Masters Singl Cup 2017 a 2. Debl Cup 2017

Masters Singl Cup 2017 a 2. Debl Cup 2017

logo

   Tenis

PATRIOT Českolipsko, z.s. je nezisková organizace orientovaná na tenisový sport v oblasti Českolipska. Hlavní zaměření naší činnosti je v pořádání dlouhodobých turnajů pro amatérský výkonnostní tenis a naše historie sahá do roku 1998. Našeho dlouhodobého tenisového turnaje se po celou sezónu zúčastňuje přes 80 soutěžících. V letní tenisové sezóně pořádáme jednodenní tenisové turnaje a v zimě organizujeme turnaje ve stolním tenise. Orientujeme se na mládež i dospělé. Cílem je plnohodnotně naplnit volný čas občanů, pomoci s výchovou nastupující tenisové generace a propagace tenisového sportu včetně našeho města Česká Lípa.