1.Singl Cup 2019

Hezký sobotní den 13.7.2019 jsme se sešli k letošnímu prvnímu singlovému jednodennímu turnaji na Slovance. Do soutěže se přihlásilo 12 soutěžících. Soupeři byli vylosováni do 3 skupin, kde hráli o umístění do turnajového vyřazovacího pavouka.

0000046

ikona2 html     ikona foto
výsledky turnaje     fotky z turnaje

Do turnaje k nám přijel hráč z Vansdorfska Marián Kern, který se stal zároveň jedním z favoritů turnaje a zúčastnila se ho také jedna žena – Jitka Goldbrichtová. Marián také jednoznačně vyhrál skupinu A před nejstarším hráčem našich turnajů Karlem Janovským. Na dalších místech ve skupině skončili Jiří Stožický a Vladimír Kecek. Skupinu B vyhrál Martin Martinka, druhá byla překvapivě Jitka Goldbrichtová, třetí byl Pavel Cikl a čtvrtý Michal Mašek. Třetí skupina C byla hodně vyrovnaná a o prvních třech rozhodovalo skóre. Hráči skončili v pořadí – Martin Matoušek, René Ötwös, Daniel Kosťun a Miroslav Boreš.

Trochu náš turnaj ovlivnilo počasí, kdy nám zapršelo, a turnaj se tímto zdržel. Velký vliv na celkový výsledek mělo i odstoupení některých hráčů v průběhu turnaje. Pavouka už nehrál Pavel Cikl a ve čtvrtfinále díky křeči musel vzdát utkání s Jitkou Goldbrichtovou Renda Ötwös.

obr0047

Semifinále mezi favoritem na vítězství vyhrál jednoznačně Marián Kern nad Jitkou Goldbrichtovou 6:1 a Martin Matoušek porazil Michala Maška kontumačně. Michal musel z utkání odstoupit, protože nepočítal se zdržením turnaje kvůli dešti a pospíchal do práce.

Souboj o třetí místo se díky odstoupení Michala Maška neuskutečnil a na 3. místě skončila Jitka Goldbrichtová. I toto k tenisu patří. Jak se říká – „vydrží jen silní jedinci“ – a to Jitka bezesporu byla. Finále vyhrál favorit Marián Kern, který zaslouženě porazil Martina Matouška.

Turnaj navštívili většinou hráči jak se říká druhého sledu – většinou z druhé ligy našich soutěží. Měl i tak velmi slušnou úroveň a splnil svůj cíl. Chtěli jsme si především dobře zahrát v pěkném prostředí areálu na Slovance.

Renda a Petr

mohlo by vás zajímat

logo

Tenis

PATRIOT Českolipsko, z.s. je nezisková organizace orientovaná na tenisový sport v oblasti Českolipska. Hlavní zaměření naší činnosti je v pořádání dlouhodobých turnajů pro amatérský výkonnostní tenis a naše historie sahá do roku 1998. Našeho dlouhodobého tenisového turnaje se po celou sezónu zúčastňuje přes 80 soutěžících. V letní tenisové sezóně pořádáme jednodenní tenisové turnaje a v zimě organizujeme turnaje ve stolním tenise. Orientujeme se na mládež i dospělé. Cílem je plnohodnotně naplnit volný čas občanů, pomoci s výchovou nastupující tenisové generace a propagace tenisového sportu včetně našeho města Česká Lípa.