Tip na boty do haly

Tip na nákup bot do haly. Na Tenispointu mají dost často slevy na boty do haly na koberec. Chce to sledovat. Dají se tam nakoupit boty ve slevě i za 900 Kč a běžně za 1200 Kč. Všechny boty mají delší životnost než venku, protože na ně působí méně nepříznivých vlivů (např. počasí). Koberec naší haly tento typ bot vyžaduje, tak je možné si pořídit boty pro muže, ženy i děti za rozumnou cenu. Půjčování tenisových bot se mi zdálo vždycky nevhodné.

#dycky Česká Lípa

Krátký prezentační film o České Lípě. Když se na to dívám, tak bych snad nechtěl bydlet jinde.

Bude Česká Lípa přívětivá k tenistům i v zimě?

V měsíci únoru převzalo město do své správy velkou část sportovního víceúčelového areálu u Ploučnice. Sportovní areál byl vždy majetkem města a v minulosti ho měla dlouhodobě pronajata společnost Matchball, která ho dále pronajímala dalšímu podnikateli. Restaurační prostory areálu zůstaly ve správě původního podnikatele pana Muzikanta, který má tyto prostory v pronájmu. Ostatní prostory – hala, prostory pro spinning a aerobic a venkovní tenisové kurty už spravuje město pomocí svých manažérů z příspěvkové organizace Sport Česká Lípa. Provozně-technickým manažerem se stal pan Josef Košta (www.sportlipa.cz).

Poslední smeč 2018-společná rozlučka se sezónou 2018 tenistů ze Slovanky a Nového Boru

Tenisté z TS Hornets z.s. v České Lípě na Slovance se rozhodli společně s tenisty z klubu TJ Jiskra Nový Bor zakončit letní sezónu turnajem jednotlivců. Hlavní organizace turnaje se ujal novoborský Vladimír Jerman, který je známý ze svého působení v organizaci Libertin a vedení tenisového oddílu dětí. Drobně mu vypomohl organizátor amatérského tenisu na Slovance René Ötwös, aby turnaj měl zdárný průběh.

Tenisový turnaj v blízkém okolí České Lípy

Nejenom v České Lípě na Slovance se odehrávají amatérské tenisové turnaje, ale i v blízkém okolí jsou pěkné turnaje, o kterých bych chtěl českolipské občany informovat. Jednota Orel Okrouhlá uspořádala turnaj tenisových deblových dvojic v sobotu 22.září 2018, kterého jsem se  přímo zúčastnil se svým náhradním sparingpartnerem Milanem Hahnelem. Tato jednota má k dispozici krásný areál se čtyřmi kurty s umělým povrchem, malým asfaltovým pláckem na různé sporty, tréninkovou tenisovou zdí a kurtem na beach volejbal. Areál byl vybudován za tři roky od doby vzniku jednoty v roce 2005 a pro tuto obec je opravdovou okrasou (http://www.ouokrouhla.cz/orel). Jednota pořádá, dle mých informací, v sezóně dva až tři turnaje pro místní hráče a jejich kamarády z okolí. Jsou to deblové turnaje a jeden z nich bývá turnaj stoletých (součet věku hráčů musí být více než 100).

ikona foto

Konec haly pro Matchball - Usnesení 751/2018

Konečně jedno správně rozhodnutí - asi proto, že je před volbami. Matchball v hale a v areálu do konce roku končí a pak by mělo halu převzít město - Usnesení 751/2018

ikona2 pdfUSNESENÍ z 41. zasedání Zastupitelstva města Česká Lípa,
konaného dne 5. 9. 2018(č. usnesení 738/2018 - 773/2018)

pro pokračování číst dál....

Jak se vytváří veřejné mínění

Velmi zajímavé video jednoho moraváka, který vychytil reportéry, jak vytvářejí zprávy. Jediná možnost, jak se bránit proti manipulacím, je používat kritické myšlení a nepřijímat tupě, co nám přináší masmédia. Pusťte si zvuk, ať to máte s komentářem z Kréty.

{source}

<iframe width="585" height="330" src="https://www.youtube.com/embed/07XqF3HKl_o" frameborder="0" allow="autoplay; encrypted-media" allowfullscreen></iframe>

{/source}

Lidová řemesla Kohoutov 2018 (11. srpna)

Opět po roce se v obci Kohoutov na Královédvorsku připravuje jedna z největších akcí s mimoregionálním významem - řemeslné trhy v Kohoutově, které nejsou jen o stánkách s řemeslnými výrobky. Loni byl 23. ročník na poslední chvíli zrušen, když se den před konáním akce obcí přehnala větrná bouře derecho.

Úštěk byl opět obsazen nacisty?

Před prázdninami došlo v nedalekém Úštěku k nezvyklé výzdobě. Ne, Merkelová se svým arabským Wermachtem neobsadila město, ale natáčel se zde zahraniční film Jojo Rabbit novozélandského režiséra Taika Wititiho se Scarlett Johanson v hlavní roli.

logo

   Tenis

PATRIOT Českolipsko, z.s. je nezisková organizace orientovaná na tenisový sport v oblasti Českolipska. Hlavní zaměření naší činnosti je v pořádání dlouhodobých turnajů pro amatérský výkonnostní tenis a naše historie sahá do roku 1998. Našeho dlouhodobého tenisového turnaje se po celou sezónu zúčastňuje přes 80 soutěžících. V letní tenisové sezóně pořádáme jednodenní tenisové turnaje a v zimě organizujeme turnaje ve stolním tenise. Orientujeme se na mládež i dospělé. Cílem je plnohodnotně naplnit volný čas občanů, pomoci s výchovou nastupující tenisové generace a propagace tenisového sportu včetně našeho města Česká Lípa.