3. Pinčes Cup 2019

Předposlední sobotu v březnu byl sehrán amatérský turnaj ve stolním tenisu pořádaný tenisovým sdružením TC HORNETS z.s. Česká Lípa. Sérii zimních stolně-tenisových turnajů pro veřejnost připravují tenisté ze Slovanky a vyplňují tak zimní sportovní sezónu. Do turnaje se hlásí většinou tenisté, kteří na Slovance hrají dlouhodobé soutěže, ale jsou zváni všichni, kdo o tuto zábavu mají zájem.

0000041

Na poslední turnaj v zimním období se přihlásili další noví hráči a hráčky, takže se okruh sportovců, kteří tyto turnaje navštěvují, opět rozšířil. Na předchozím turnaji bylo 19 hráčů a všichni jsme si tam slíbili, že na poslední turnaj si uděláme čas. Jarní sluníčko rozhodlo, že se hodně sportovců rozjelo na výlety do přírody. Do turnaje se tedy přihlásilo méně hráčů a hráček. I s dvanácti soutěžícími se sehrál velmi zajímavý a příjemný turnaj. Vždy se nám do turnajů, které pořádáme už několik let, hlásilo 15 soutěžících a více. Na poslední turnaj se přihlásili i dvě ženy, které byly zdatnými protivníky mužům, a kromě soutěžících z České Lípy zde byli i soutěžící z Ústí nad Labem, Doks, Bělé pod Bezdězem a Cvikova.0000039

Na herním systému nebylo co měnit. Hráli jsme nejprve základní část každý s každým do dvou kratších vítězných setů do 11 bodů. Po základní části se hrál klasický vyřazovací pavouk o vítězství se zápasem o 3. a 4. místo.

Zápasy byly vyrovnané a herní rozdíly mezi hráči a hráčkami nebyly veliké. O vítězství se muselo vždy bojovat a nic nebylo zadarmo. O úspěchu rozhodovala většinou jen větší herní zkušenost soutěžících. Vyhranost soutěžícího byla jedním z faktorů, které také soutěžícím pomohla získávat potřebné body. Několik z nich chodí pravidelně hrát a nehraje jen jednou za rok naše stolně-tenisové turnaje.

Základní část vyhrál s přehledem Pavel Cikl ze Cvikova bez ztráty setu, druhá byla Milada Vaníčková z Bělé pod Bezdězem. V těsném závěsu za nimi byli nevyzpytatelný Jan Daniel a zkušený hráč Tibor Hrdlička z Doks. Pořadí hráčů určilo soupeře pro vyřazovacího pavouka.

0000040

Někteří hráči a hráčky hráli rovnou čtvrtfinále, protože nás bylo do pavouka místo šestnácti jen dvanáct soutěžících. V pavouku se potvrdila kvalita hráčů ze základní části a k významným překvapením nedošlo. Osmifinále bylo jasnou záležitostí favorizovaných hráčů. Ve čtvrtfinále byla utkání o dost vyrovnanější. Pavel Cikl v roli favorita přehrál Davida Šultu z Ústí nad Labem 2:0, Tibor Hrdlička ve třech setech Jardu Myslíka a taktéž i levoruký spinový obranář Honza Daniel Štěpána Skrbka. V posledním zápase přehrála Milada Vaníčková Lubomíra Prokůpka, kteří přijeli spolu a pochází oba z okolí Bělé pod Bezdězem.

Do vyvrcholení soutěže v semifinále se dostala poprvé v historii našich turnajů žena. Jak se ukázalo, byla Milada Vaníčková „černý kůň soutěže“. Je to bývalá závodní hráčka a své umění vůbec nezapomněla. V semifinálovém klání si poradila ve dvou setech s Honzou Danielem. Další finalista se vzešel ze zápasu Pavel Cikl a Tibor Hrdlička. Pavel Cikl ze Cvikova už má sice šedesátku za sebou, ale jak mi říkal, sportovat nepřestal. Známe se dlouho z tenisových turnajů a tento levák začal hrát i soutěžní stolní tenis, aby vypomohl svému klubu. Proto si asi jasně poradil s Tiborem Hrdličkou a zaslouženě se dostal do finále.

Zápas o 3. a 4. místo svedli Tibor HrdličkaHonzou Danielem. Tibor zvítězil 2:0. Finále bylo zajímavé. Souboj současného soutěžního hráče Pavla Cikla s bývalou závodní hráčkou Miladou Vaníčkovou. Utkání mělo svoji kvalitu se spoustou zajímavých a bojovných výměn. Pavel Cikl se prosadil a zvítězil v turnaji ve finále 2:1 na sety. Druhá Milada Vaníčková získala na něm set, což bylo cenné. V koncovce třetího setu od stavu 8:8 získal Pavel rozhodující šňůru bodů a zaslouženě bez porážky se ztrátou pouze jediného setu v turnaji zvítězil. Rozhodly jedna nebo dvě malé nevynucené chybičky Milady a Pavel je využil.

Z turnaje jsem měl dobrý pocit. Ve finále byla žena, poslední hráč v turnaji byl také velmi kvalitní stolní tenista, tak co si víc přát. Určitě budeme v tradici těchto turnajů pokračovat a po letní sezóně někdy v listopadu a prosinci už vyhlásíme další turnaj stolního tenisu. Teď nás čeká to nejlepší a určitě se většina tenistů už nemůže dočkat - letní tenisová sezóna. Letos se do soutěží přihlásilo rekordních takřka 70 soutěžících, kteří budou hrát ve čtyřech divizích. Bude to náročné vše zvládnout, ale máme zkušenosti, tak se těšíme. Pro ostatní zájemce o tenis budou kurty na Slovance připraveny v týdnu někdy od 8. dubna a do tenisových soutěží se mohou také přihlásit. Budeme pořádat jednodenní turnaje ve čtyřhře i dvouhře, tak jste na Slovance vítáni. O všem se můžete dočíst na našem webovém portále: http://tenisslovanka.cz/tenis/