Matyáš Černý - vítěz halového MČR 2022

Matyáš Černý - vítěz halového MČR 2022

Další obrovský úspěch zaznamenal českolipský odchovanec Matyáš Černý (21 let). Matyáš hraje nyní za klub LTK Liberec. Matyáš ukázal, že první titul MČR nebyla náhoda a přidal další.

1000044

Na svůj první historický úspěch českolipského tenisu - získání mistrovského titulu České republiky - navázal dalším skvělým vítězstvím českolipský odchovanec Matyáš Černý. V sobotu 3.12.2022 získal titul halového mistra České republiky v turnaji, který se konal na půdě LTK Liberec v areálu U jezírka. Areál byl otevřen po rekonstrukci povrchu minulý měsíc a tenisový klub LTK Liberec na něm mohl přivítat tuto prestižní akci. 1000045

Matyáše jsem představil širší tenisové i netenisové veřejnosti již v prvním článku, kdy vyhrál svůj první nezapomenutelný "velký" titul mistra republiky - viz. článek. Zde jsem upozornil na jeho cestu k dosavadnímu vrcholu kariéry a z jakého zázemí v našem městě vyšel. Pro mne osobně jsou jeho sportovní výsledky na úrovni "amerického snu" nebo takové malé české pohádky. Bez tvrdé dřiny a odříkání by se výsledky nemohly nikdy dostavit. Bez lásky k tomuto sportu také nic nedosáhnete. To píši hlavně pro ty malé sportovce, kteří ho chtějí následovat. Věřím, že Matyáš toho v tenisu i v životě ještě hodně dokáže a tímto dalším titulem se už definitivně stal vzorem pro naše českolipské generace mladých tenistů a zapsal se nesmazatelně do historie českého a československého tenisu.

V turnaji byl Matyáš nasazen jako tenisová dvojka turnaje. Ve finále porazil jednoznačným výsledkem 6:1 6:4 nasazenou jedničku Antonina Bolardta (24 let). Pokud jsou mé informace správné, tak Antonín by měl být vnukem slavného tenisového trenéra stejného jména. Jeho děda byl kapitánem slavného vítězného československého týmu v roce 1980 v Praze, kdy náš tým ve složení Lendl, Šmíd, Složil a Kodeš porazil Itálii. To jsem sledoval ještě jako teenager v televizi. Doma mám ve speciální vitrýně mých tenisových knih i jeho mnou několikrát přečtenou knížku - Tenis od kapitánského stolku.

Na cestu Matyáše tenisovým pavoukem mistrovství se můžete podívat na webu tenisového svazu - zde. Hledal jsem na internetu nějaké zmínky o Matyášovi a našel jsem jeden osvěžující rozhovor s Matyášem, který udělal Jaroslav Zeman. Odkaz na rozhovor přikládám - zde. Matyáš zde hovoří, mimo jiné, o své cestě k tenisu a z čeho vyšel. Nyní již hraje za tým LTK Liberec a v současné době se nachází na 26. místě v českém tenisovém žebříčku - zde

Matyášovi držíme jako tenisté všichni palce v jeho další tenisové kariéře a budeme o jeho úspěších i nadále informovat. Samozřejmě mu gratulujeme a těšíme se s ním i proto, že dělá České Lípě velkou reklamu na sport a přístup ke sportu.

Dovolím si na závěr jednu poznámku, která mě poněkud zaskočila a míří na média. Můj první článek o slavném prvním Matyášově titulu byla jediná reakce na takto významnou tenisovou událost v regionu s celostátním dosahem. Hovořil jsem o tom s paní Golbrichtovou představitelkou klub TK Slovanka Česká Lípa a ta mi mé zjištění potvrdila. Teprve na její aktivitu vůči médiím se informaci redaktoři médií dozvěděli. Je vidět, jak dnes média fungují. Soustřeďují se na vytváření nereálného virtuálního mnohdy lživého světa a skutečný život a důležité události v něm jim unikají. Mě z toho plyne závěr. Zaměřím se více na propagaci sportovních, hlavně tenisových událostí, které se v regionu odehrávají a budu o nich následně informovat i místní média. Navážu s nimi užší spolupráci. Třeba se ti placení redaktoři rozhýbou. Budu věřit, že to budou brát jako objektivní kritiku a nikdo se z nich neurazí, jak je dnes běžné.

Za Patriot Českolipsko
Renda Ötwös

 

 

 

mohlo by vás zajímat

logo

   Tenis

PATRIOT Českolipsko, z.s. je nezisková organizace orientovaná na tenisový sport v oblasti Českolipska. Hlavní zaměření naší činnosti je v pořádání dlouhodobých turnajů pro amatérský výkonnostní tenis a naše historie sahá do roku 1998. Našeho dlouhodobého tenisového turnaje se po celou sezónu zúčastňuje přes 80 soutěžících. V letní tenisové sezóně pořádáme jednodenní tenisové turnaje a v zimě organizujeme turnaje ve stolním tenise. Orientujeme se na mládež i dospělé. Cílem je plnohodnotně naplnit volný čas občanů, pomoci s výchovou nastupující tenisové generace a propagace tenisového sportu včetně našeho města Česká Lípa.