Obrovský úspěch českolipského odchovance na MČR 2022

Obrovský úspěch českolipského odchovance na MČR 2022

O víkendu vrcholilo Mistrovství České republiky v tenisu v Ostravě. Skvělá zpráva je, že na MČR zvítězil českolipský odchovanec Matyáš Černý.

mcr2022

Je to, dle mých informací, největší historický úspěch českolipského tenisu. Naši mladí českolipští  tenisté v něm mohou najít svůj nový tenisový vzor a jít v jeho stopách.

Z Matyáše mám upřímnou radost, protože jej trochu znám od jeho ranných tenisových začátků. Tento mladý a skromný mladý muž tenisově začínal v klubu TK Slovanka pí. Goldbrichtové a p. Hofmana a svojí pracovitostí se dokázal tenisově vydrápat až na tento tenisový republikový vrchol. Je s podivem, že ze skromných českolipských tenisových podmínek může vyrůst tenista, který má vysokou republikovou výkonnost a to ještě má v tenisové kariéře své roky teprve před sebou. Člověku se nechce věřit, že je to vůbec možné. Jeho cesta za tenisovou slávou je opravdu obdivuhodná. Myslím, že nejsem daleko od pravdy, když tvrdím, že se Matyáš se tenisově prosadil díky podpoře rodiny a jejím dobrým krokům v průběhu jeho tenisového růstu. Samozřejmě musel k tomu mít ohromné zaujetí pro tenis doplněné nesporným talentem. Talent, pracovitost, pokora a rodinné zázemí - pokud se vše sejde ve správnou dobu, pak ta šance na velký úspěch existuje a Matyáš je toho důkazem.

Matyáš se určitě stane českolipským vzorem pro naše mladé tenisty, kteří by mohli jeho tenisové kroky napodobit. Musíme více jeho kariéru sledovat, informovat o ní, protože to může být významný tenisový impuls pro vyrůstající českolipskou generaci mladých tenistů. Určitě bych rád v budoucnu viděl další úspěšné českolipské hráče nebo hráčky.

Dovolím si napsat něco z mého osobního pohledu. Matyáše jsem měl možnost poznat už jako malého kluka, který se mihnul jako žáček naším amatérským turnajem, který tady dlouhodobě pořádáme. Když jsem jezdil na svou rodnou Slovanku, tak jsem ho často vídal, jak hraje o zeď garáže vedle svého domu. To mě tenkrát na něm zaujalo a říkal jsem to i jeho tatínkovi. Už tenkrát mě překvapila jeho fascinace tenisem a úsilí, které tenisu věnoval. To ho odlišovalo od jeho tenisových vrstevníků. Vyrostl z něj sympatický skromný kluk, u kterého jsem viděl, že to má v hlavě srovnané. Několikrát s námi hrál i náš pinčesový turnaj, který pořádáme v zimě. Vždy na mě působil skromě a vyrovnaně. Loni jsem se měl možnost se ním setkat. Vyrostl z něj sympatický mladý muž, kterého jsem měl možnost vidět hrát naživo a trochu jsem se ho vyptal, co ho v nejbližším životě čeká. Bylo to u jeho vítězného utkání v České Lípě na republikovém turnaji v hale 2020, kde byl pořadatelem jeho původní klub TK Slovanka. V té době se pohyboval kolem 50 místa v republice. Hrál v té době v klubu Severočeská tenisová Most, kde studoval sportovní gymnázium v Mostě. Nyní hraje v klubu LTK Liberec, kde bude hrát na podzim 1.ligu v tenise. 

Matyáš je ročník 2001 a svoji tenisovou kariéru má ještě před sebou. Ve finále porazil loňského vítěze a známého tenisového reprezentanta, veterána Jaroslava Pospíšila (1981) z TK Neridé 7:5 6:4. K Článku připojuji i tenisového pavouka, kterým se musel Matyáš prokousat k zatím nejdůležitějšímu vítězství své tenisové kariéry: https://www.cztenis.cz/turnaj/116700/sezona/L22/vysledky

Všichni českolipští tenisté budou určitě přát Matyášovi další úspěchy v jeho tenisové kariéře a za naši organizaci tenisových turnajů PATRIOT Českolipsko mu s radostí gratuluji. 

Ke gratulaci k tenisovému úspěchu se připojuje i celý výbor klubu TK Slovanka, který mu děkuje za jeho vzornou reprezentaci a přeje mu hodně dalších úspěchů. Informaci mi předala předseda klubu Jitka Golbrichtová.

Renda Ötwös

Videa z turnaje dospělých 2020:
https://youtu.be/VyqbhIFLyLg
https://youtu.be/9KMVl9DNBWo

mohlo by vás zajímat

logo

   Tenis

PATRIOT Českolipsko, z.s. je nezisková organizace orientovaná na tenisový sport v oblasti Českolipska. Hlavní zaměření naší činnosti je v pořádání dlouhodobých turnajů pro amatérský výkonnostní tenis a naše historie sahá do roku 1998. Našeho dlouhodobého tenisového turnaje se po celou sezónu zúčastňuje přes 80 soutěžících. V letní tenisové sezóně pořádáme jednodenní tenisové turnaje a v zimě organizujeme turnaje ve stolním tenise. Orientujeme se na mládež i dospělé. Cílem je plnohodnotně naplnit volný čas občanů, pomoci s výchovou nastupující tenisové generace a propagace tenisového sportu včetně našeho města Česká Lípa.